Amel Tuka: Ljudi, srebreni sam. Presretan sam!!!

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je srebrnu medalju u finalnoj trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Dohi. Naš najbolji srednjoprugaš je istrčao sjajno vrijeme 1:43.47 i tako ostvario najveći uspjeh bh. atletike nadmašivši rezultat iz Pekinga 2015. godine kada je osvojio bronzu.

Amel Tuka

Prvo mjesto i zlatnu medalju je osvojio Amerikanac Donavan Brazier sa vremenom 1:42:34 (rekord svjetskih prvenstava), dok je bronzani bio Ferguson Cheruiyot Rotich iz Kenije koji je do cilja stigao sa vremenom 1:43:82.

Tuka je večeras istrčao i lični rekord sezone (1:43.47) u vrlo jakoj konkurenciji koju su činili Bryce Hoppel (SAD), Adrian Ben (Španija), Donavan Brazier (SAD), Wesley Vazquez (Portoriko), Ferguson Cheruiyot Rotich (Kenija), Marco Arop (Kanada) i Clayton Murphy (SAD).

Posted by on 2019-10-02. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.