Bayern osvojio Ligu prvaka

Bayern, Liga prvakaNogometaši Bayerna osvojili su Ligu prvaka!

U finalu na Wembleyju savladali su Borussiju Dortmund sa 2:1.

Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0, a u 60. minuti Bavarce je u vodstvo doveo Mario Mandžukić, na asistenciju Robbena.

Veselje im nije dugo trajalo, osam minuta kasnije Gündogan izjednačava s bijele tačke. Krivac je bio Dante koji nesmotreno ruši Reusa.

Pravi šok za Borussiju priredili su Bavarci u 89. minuti. U strijelce se upisao Robben i postao apsolutni junak utakmice – zabio za 2:1 i donio Bayernu naslov Lige prvaka!

Bavarskoj momčadi ovo je peti naslov evropskog prvaka, a čak deset puta bila je u finalima. S druge strane, Borussiji je ovo bilo drugo finale u historiji, a ovog puta nisu uspjeli ponoviti uspjeh iz 1997. kada su pobjedom protiv Juventusa osvojili ovo prestižno takmičenje.

Posted by on 2013-05-25. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.