Bh. atletičari osvojili tri medalje na Balkanijadi

BalkanijadaReprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je tri medalje, po jedno zlato, srebro i bronzu, na 66. balkanskom atletskom prvenstvu za seniore i seniorke, odražnom proteklog vikenda u Staroj Zagori (Bugarska).

Titulu prvaka Balkana osvojio je bacač koplja Dejan Mileusnić. Član Atletskog kluba Zenica je slavio rezultatom 76,44 metra, čime je odbranio naslov osvojen prošle godine u turskom Eskišehiru.

Srebreno odličje osvojio je Amel Tuka, također član AK Zenica, u utrci na 800 m, rezultatom 1:50,77, dok je bronzu izborila Biljana Cvijanović, članica AK Doboj, koja je dionicu 1.500 m istrčala za 4:17,43.

U konkurenciji više od 200 atletičara i atletičarki iz 12 zemalja muška selekcija BiH u ekipnom poretku osvojila je osmo, a ženska sedmo mjesto.

Boje BiH na Balkanijadi u Staroj Zagoriji branila su 34 atletičara i atletičarke.

Posted by on 2013-07-29. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.