BiH poražena od Norveške 26:32 u debitantskom nastupu na EURO EHF 2020

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Trondheimu od domaće selekcije Norveške sa 26:32 u utakmici prvog kola grupe D Evropskog prvenstva (EHF 2020). Ovo je za rukometne “Zmajeve” bio debitantski nastup na završnim turnirima evropskih prvenstava.

BiH, rukomet

Rukometaši BiH su u dvorani u Trondheimu dobro ušli u meč, te su na samom početku imali i prednost od 2:0. Ipak, favorizirani Norvežani su veoma brzo poravnali rezultat, a ubrzo poveli i sa 7:4.

Bh. rukometaši su nakon toga zaigrali mnogo bolje te su uspjeli doći i do izjednačenja od 9:9.

Međutim, odlični Norvežani su u narednim minutama poveli sa 16:11, a na poluvrijeme de otišlo kod rezultata 17:12 za domaću selekciju.

Reprezentacija Norveške je i u drugo poluvrijeme ušla silovito te su već nakon nekoliko minuta igre imali visoku prednost od 22:15.

U nastavku su, vođeni domaćom publikom, održavali ogromnu prednost te slavili sa konačnih 32:26.

U selekciji Norveške najefikasniji je bio Sander Sagosen sa 12 pogodaka iz 14 šuteva, dok je u bh. timu najbolji bio Nikola Prce sa sedam pogodaka.

Posted by on 2020-01-11. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.