BiH savladala Lihtenštajn sa 4:1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Zenici na stadionu Bilino polje selekciju Lihtenštajna rezultatom 4:1, čime su izabranici Safeta Sušića zadržali prvu poziciju u grupi “G” uoči posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

BiH je u vodstvo doveo Edin Džeko, pogotkom u 27. minuti. Na 2:0 povećao je Zvjezdan Misimović u 34. minuti susreta. Prednost od 3:0 Bosni i Hercegovini u 38. minuti je donio je Vedad Ibišević, dok je na u 39. minuti Edin Džeko postigao svoj deseti gol u kvalifikacijama i povećao na 4:0.

Konačnih 4:1 postavio je Hasler u 61. minuti susreta.

BiH će kvalifikacije završiti gostovanjem u Litvaniji, a u sliučaju pobjede u utorak u Kaunasu, izabranici Safeta Sušića, ostvarit će historijski uspjeh i ostvariti plasman na SP naredne godine u Brazilu.

6. Lihtenštajn 9 0 2 7 4:23 2

Parovi posljednjeg kola (15. oktobra): Litvanija – BiH, Grčka – Lihtenštajn, Latvija – Slovačka.

Posted by on 2013-10-12. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.