Bosne i Hercegovine nije izborila plasman na EURO

Bosne i Hercegovine nije izborila plasman na EUROFudbalska reprezentacije Bosne i Hercegovine nije izborila plasman na EURO. Naši najbolji fudbaleri poraženi su sinoć u Dablinu od Republike Irske rezultatom 2:0, u revanš utakmici baraža za odlazak na Evropski šampionat u Francuskoj.

Irci su slavili golovima Džonatana Votersa u 24. i 70. minuti, a ukupan rezultat nakon ovog dvomeča je 3:1 za Irsku.

Ekipe nisu napravile ozbiljnije prilike sve do 23. minute, kada je nakon šuta Derila Marfija, lopta u šesnaestercu pogodila u ruku Ervina Zukanovića.

Volters je sigurno izveo penal i donio vodstvo Irskoj.

Bosna i Hercegovina je nakon primljenog gola pojačala napad. Pokušao je Edin Džeko, ali je šutirao preko gola. Zmajevi su imali šansu i u 34. minuti, ali je Haris Medunjanin šutirao preko gola, pa su izabranici selektora Mehmeda Baždarevića na poluvrijeme otišli sa golom zaostatka.

Prvu priliku u nastavku imala je Bosna i Hercegovina, kada je u 50. minuti Medunjanin šutirao iz slobodnog udarca, ali je jedan igrač Irske izbacio loptu u korner. Četiri minute kasnije pokušao je i Ognjen Vranješ, ali su irski igrači na vrijeme otklonili opasnost.

Irska je duplirala vodstvo u 70. minuti, a strijelac je ponovo bio Volters. Poslije slobodnog udarca Robina Brejdija nije dobro intervenisao Vranješ, lopta je došla do Voltersa, koji je iz voleja poslao loptu u mrežu.

To je bio njegov četvrti gol u pet utakmica za Irsku od mjeseca augusta.

Do kraja utakmice bh. fudbaleri su pokušavali da postignu gol, ali nisu napravili ozbiljniju priliku, sve do treće minute sudijske nadoknade vremena, kada je Vedad Ibišević pogodio prečku.

Ekipa Martina O’Nila je tako drugi put uzastopno izborila plasman na Evropsko prvenstvo.

Prva utakmica koja je odigrana u Zenici prošle sedmice, završena je rezultatom 1:1.

Reprezentaciji Bosne i Hercegovine ovo je treći put da je zaustavljena na posljednjoj prepreci kroz baraž izbori plasman na veliko nogometno takmičenje.

U dva ranija pokušaja našem je timu nesavladiva prepreka bila selekcija Portugala.

Posted by on 2015-11-17. Filed under EURO, Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.