Celta pobijedila Barcelonu i preskočila je na tabeli

Barcelona, Celta de VigoCelta de Vigo zadala je bolan poraz fudbalerima Barcelone, svladavši ih u petom kolu španskog prvenstva na svom terenu s visokih 4:1.

Pogotkom Nolita u 26. minuti te dvostrukog strijelca Iago Aspase u 30 i 56. domaći su poveli 3:0. Katalonci su 80. preko Neymara uspjeli smanjiti na 3:1, no samo tri minute kasnije John Guidetti zabija za konačnih 4:1.

Bio je to prvi prvenstveni poraz Barcelone nakon više od pola godine. Posljednji put su u Primeri poraženi 21.februara, kada su na Camp Nou slavili nogometaši Malage.

Ovom pobjedom Celta je na ljestvici preskočila do danas vodeću Barcelonu, a isto je učinio i Real Madrid koji je pobijedio na gostovanju Athletic Bilbao 2:1.

Real i Celta imaju po 13 bodova, uz bolju gol razliku Reala, a madridski Atletico i Barcelona po 12 bodova.

Posted by on 2015-09-24. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.