Dva gola Džeke u pobjedi Rome, Pjanić strijelac i asistent

Edin Džeko

Edin Džeko

Edin Džeko postigao je dva gola u pobjedi Rome u gostima nad Sassuolom, u 10. kolu italijanske Serije A.

Roma je slavila rezultatom 3:1 ponajviše zahvaljujući kapitenu bh. reprezentacije koji je bio kreator preokreta nakon vodstva domaće ekipe od 1:0. Džeko je prvi gol postigao u 57. minuti nakon asistencije Salaha, a u 76. minuti je doveo Romu u vodstvo golom iz jedanaesterca koji je sam izborio. Bio je to deseti pogodak Džeke u ovoj sezoni po čemu je prvi na listi strijelaca ne samo u Italiji nego u svim ligama “petice”.

Pobjedu Rome potvrdio je Nainggolan u 78. minuti.

Roma je sedmom pobjedom zadržala priključak na tabeli za vodećim Juventusom, koji je slavio nad Sampdorijom sa 4:1. Dobru partiju pružio je bh. reprezentativac Miralem Pjanić koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Pobjede u desetom kolu upisali su također Napoli nad Empolijem sa 2:0 te Lazio nad Cagliarijem 4:1, a dvije asistencije imao je Senad Lulić. Inter je slavio protiv Torina sa 2:1.

Juventus je vodeći sa 24 boda, a slijede Roma sa 22, Napoli sa 20, Milan sa 19, Lazio s 18 bodova itd.

Posted by on 2016-10-27. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.