El Clasico: Hat-trick Messija i pobjeda Barcelone 4:3!

Barcelona, El Clasico

U spektakularnom El Clasicu kojeg su u 29. kolu Primere večeras odigrali Real Madrid i Barcelona slavili su gosti rezultatom 4:3. Bila je to jedan od onih utakmica koje će se prepričavati, a po broju stvorenih prilika rezultat je mogao biti i ubjedljiviji.

Barcelona je morala pobijediti da ostane u utrci za naslov prvaka. To je i učinila!

Poveli su gosti u 7. minuti kada je na asistenciju Messija, Iniesta sa 15-ak metara ljevicom smjestio loptu u same rašlje Lopezovog gola.

Vodili su gosti sve do 20. minute, da bi se već u 24. minuti našli u zaostatku – Benzema je u razmaku od četiri minute obradovao prepuni stadion Santiago Bernabeu. Kraljevski klub u tim trenucima bio je u strahovitom naletu u kojem su mogli dokrajčiti Barcelonu.

Kako svoje šanse nisu iskoristili, stigla ih je kazna, pa je tri minute prijek kraja prvog poluvremena Messi vratio stvari na početak – na semaforu je pisalo 2:2.

Nakon deset minuta nastavka domaći ponovo vode – iako je Ronaldo fauliran izvan šesnaesterca, sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu je uzeo Portugalac i smjestio je iza leđa Victora Valdesa.

Deset minuta kasnije penal na drugoj strani – Sergiao Ramos nedozvoljeno je zaustavio Neymara u kontra-napadu, a sudija mu je pokazao crveni karton. Penal je izveo Messi, zakucavši loptu u mrežu za 3:3.

Katalonci su do kraja utakmice uspjeli naplatiti igrača više. I to opet preko svog najboljeg igrača. Messi je u 84. minuti iskoristio još jedan jedanaesterac i donio Barceloni pobjedu.

Na tabeli vodi Atletico sa 70 bodova, isto toliko ima i Real, dok je Barcelona treća sa bodom manje.

Posted by on 2014-03-24. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.