EURO: Pobjeda BiH protiv Velsa

Vels, BiHReprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je tim Velsa sa 2:0 u Zenici, dok je Hrvatska slavila protiv Bugarske sa 3:0 na praznom Maksimiru.

U okviru kvalifikacija za nogometni EURO 2016, BiH je protiv Velsa u Zenici povela u 70. minuti, prvim golom Milana Đurića za reprezentaciju. Na Đurićevu asistenciju Vedad Ibišević je u 89. minuti povećao vodstvo na 2:0.

Ovom pobjedom bh. nogometaši preuzeli su treću poziciju u B-grupi i došli u priliku da se za tri dana u Nikoziji bore za nastup u baražu protiv selekcije Kipra, koja je u Jerusalemu savladala Izrael sa 2:1.

U trećem susretu B-grupe Belgija je osigurala nastup na Euru pobjedom u gostima nad Andorom sa 4:1.

Kvalifilkacije se zaršavaju u utorak, 13. oktobra, a u posljednjem kolu uz susret Kipar – BiH, još se sastaju  Belgija – Izrael i Vels – Andora.

Posted by on 2015-10-11. Filed under EURO, Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.