Ivici Kosteliću pobjeda u Sočiju i mali globus

Ivica Kostelić pobijedio je u superkombinaciji u ruskom Sočiju i osvojio mali kristalni globus u toj disciplini, ali slavlje mu je pokvarila povreda desnog koljena. Koliko je teška, zasad još nije poznato.

Ivica Kostelić

Najbolji hrvatski skijaš je nakon spusta zauzimao 15. mjesto i zaostajao 1,52 sekunde za vodećim Beatom Feuzom, ali slalom je odradio briljantno. U cilj je ušao s ogromnih 2,57 sekundi prednosti pred dotad vodećim Benjaminom Raichom i više ga niko do kraja nije uspio ”skinuti”, uključujući i Feuza koji je na koncu osvojio drugo mjesto s 1,16 sekundi lošijim vremenom.

Ivica je tako s tri od četiri moguće pobjede u kombinaciji ove sezone (Wengen, Kitzbühel, Soči) osvojio mali globus s 36 bodova prednosti pred Feuzom. Povećao je i prednost nad švicarskim skijašem u ukupnom redoslijedu, ona sada iznosi 70 bodova. Trećeplasirani Austrijanac Marcel Hirscher sada zaostaje 218 bodova.

Kosteliću je ovo šesta pobjeda sezone i 24. u karijeri u Svjetskom kupu. U kombinaciji mu je to, pak, osmo slavlje.

Spomenimo i da je treći u nedjelju na stazi na kojoj će se 2014. voziti olimpijske utrke bio Francuz Thomas Mermillod Blondin.