Košarkaši BiH savladali Rusiju u dramatičnoj završnici

košarka, BiH

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skenderiji savladala selekciju Rusije rezultataom 81:76, u okviru prvog kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. u Kini. BiH je je na ovaj način, nošena frenetičnim navijanjem publike u Sarajevu, napravila iznenađenje protiv favoriziranog protivnika.

Rusi su bolje otvorili susret i u prvih pet minuta konstantno imali prednost.

Međutim, nakon toga igrači Duška Vujoševića brzo su se konsolidovali te su uzvratili pa potom i poveli ali to vodstvo nisu uspjeli zadržati dok kraja prve četvrtine, koju su Rusi završili u svoju korist 21:20.

U drugoj četvrtini najveću prednost gosti su imali od šest poena razlike – 27:33, ali su do kraja prvog poluvremena uspjeli anulirati tu prednost te na odmor otišli pri rezultatu 38:38.

Drugo poluvrijeme Rusi bolje otvaraju, ali selekcija BiH uspijeva pratiti rezultat i u tom periodu se igrao ‘koš za koš’.

Dva minuta pred kraj trećeg dijela s dva precizna ubačaja za tri poena Nemanje Gordića BiH preokreće rezultat i uspijeva zadržati vodstvo u toj dionici, koja je završena u korist Vujoševićevih izabranika 60:56.

U 32. minuti Gordić je dobio drugu, isključujuću tehničku grešku pri rezultatu 64:60, ali to nije omelo bh. košarkaše da do kraja odigraju maksimalno borbeno i požrtvovano te na kraju trijumfuju.

BiH je najveću prednost imala četiri minute prije kraja od devet poena ali su Rusi začinili dramatičnu završnicu u posljednjim sekundama kada su se primakli na dva poena razlike. No, BiH je poenima Gegića i Lazića sa slobodnih bacanja dvije sekunde do kraja došla na nedostižnih pet poena.

Najefikasniji u selekciji BiH bio je Džanan Musa sa 18 poena, Gordić je postigao 16 dok je najefikasniji kod Rusa bio Fridzon s 25.

Naredni meč BiH u ponedjeljak igra protiv Francuske u gostima.

Posted by on 2017-11-24. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.