Kostarika ne posustaje: Preko Grčke i penala u četvrtfinale SP-a!

Kostarika, Grčka

Kostarika – Grčka

Najveća senzacija ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva ne posustaje. Fudbalska reprezentacija Kostarike se večeras plasirala u četvrtfinale Mundijala pobijedivši na Areni Pernambuco Grčku nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 5:3.

Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 1:1. Tragičar Grka bio je Theofanis Gekas koji je u četvrtoj seriji promašio penal.

Kostarika je povela u 52. minuti preko Bryana Ruiza. Taj rezultat bio je aktivan sve do 91. minute kada je Grcima produžetke obezbijedio Sokratis Papastathopoulos.

Treba spomenuti da je Kostarika od 66. minute igrala sa igračem manje jer je crveni karton zaradio Oscar Duarte. Ipak, uspjeli su u dodatnih pola sata izdržati sve Grčke napade i boljim izvođenjem penala zakazati novi meč na SP-u. Ovaj put će u borbi za polufinale igrati protiv Holandije, 5. jula u 22 sata.

Posted by on 2014-06-30. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.