Kramarić Hrvatskoj donio plasman u baraž

Nogometaši Hrvatske pobijedili su selekciju Ukrajine u Kijevu sa 2:0 u susretu posljednjeg, 10. kola grupe I kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Hrvatska, nogomet, reprezentacija

Strijelac oba gola bio je Andrej Kramarić u 62. i 70. minuti.

Trijumf u Kijevu Hrvatskoj je donio drugo mjesto u grupi i učešće u dodatnim kvalifikacijama (baražu), iza Islanda koji je pobjedom nad Kosovom rezultatom 2:0 ovjerio prvo mjesto i plasman na SP.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, bez mnogo prilika za gol, Hrvati su u nastavku u potpunosti preuzeli igru i slomili otpor domaćeg tima.

Kramarić je u 62. minuti iskoristio centaršut Luke Modrića i udarcem glavom sa desetak metara poslao loptu u mrežu. Isti igrač je osam minuta kasnije ponovo bio na pravom mjestu, nakon ubacivanja Ivana Rakitića te osigurao pobjedu svoje reprezentacije.

6. Kosovo 10 0 1 9 3:24 1

Posted by on 2017-10-10. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.