Lana Pudar prvakinja Evrope u disciplini 200 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu. Ovo je najveći uspjeh u njenoj karijeri.

Pudar je u finalu evropskog prvenstva u Rimu pomela konkurenciju i isplivala lični rekord 2:06,81.

Drugo mjesto osvojila je Helena Rosendahl Bach iz Danske (2:07.30), a bronzana je bila Italijanka Ilaria Cusinato (2:07.77).

Pudar je u finalu trke na 100 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu u ponedjeljak osvojila bronzanu medalju, tada prvu u istoriji Bosne i Hercegovine, a danas je otišla korak dalje i postala zlatna.

Posted by on 2022-08-17. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.