Liga prvaka: Pjanić dvostruki strijelac za pobjedu Juventusa, Lyon iznenadio Manchester City

Liga prvakaFudbaleri Juventusa pobijedili su u gostima ekipu Valencije sa 2:0 u prvom kolu H grupe Lige prvaka. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je bio precizan sa bijele tačke u 45. i 51. minuti.
Tim iz Torina pobjedom je započeo novu sezonu u elitnom klupskom evropskom takmičenju, iako je skoro cijelu utakmicu igrao s igračem manje, nakon što je u 29. minuti isključen Cristiano Ronaldo. No, golovima našeg Miralema Pjanića u 45. i 51. minuti, oba puta s jedanaest metara, “Stara dama” je došla do važne pobjede na gostovanju u Španiji.

Manchester City, jedan od favorita za osvajanje titule po mišljenju bukmejkera, porazom je započeo kampanju u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Iznenađenje je priredio Lyon koji je u Manchesteru slavio sa 2:1, dok je Real bez većih problema sa 3:0 nadigrao Romu za koju je 90 minuta odigrao Edin Džeko.

Bayern je također ostvario pobjedu na otvaranju evropske sezone, slavivši u Lisabonu protiv Benfice sa 2:0, dok je Manchester United u Bernu pobijedio Young Boys s ubjedljivih 3:0.

Dvije utakmice su odigrane u terminu od 18:55 sati. U grupi E Ajax je na svom terenu savladao grčki AEK sa 3:0. Dvostruki strijelac je bio Tagliafico u 46. i 90. minuti, a treći gol za Holanđane postigao je Van de Beek u 77. minuti.

Šahtar i Hoffenheim su u grupi F odigrali sjajan meč koji je završen neriješenim rezultatom 2:2. Gosti iz Njemačke su dvaput vodili u prvom poluvremenu, ali je ukrajinski sastav došao do boda golom Maycona u 81. minuti.

Utakmicu je obilježio i trener njemačkog bundesligaša Julian Nagelsmann koji je večeras postao najmlađi trener u historiji fudbalske Lige prvaka. Nagelsmann je vodio Hoffenheim protiv Šahtara sa 31 godinom i 58 dana.

Do sada je rekorder bio Bjelorus Viktor Gončarenko koji je imao 31 godinu i 99 dana kada je 2008. predvodio BATE Borisov u utakmici protiv Real Madrida.