Najbrža Evropljanka u ovom trenutku

Dafne SchippersČetvrtog dana Europskog atletskog prvenstva u Zürichu podijeljeno je 11 kompleta medalja, a najbolji rezultat ostvarila je nizozemska sprinterica Dafne Schippers.

Nizozemka je u utrci na 200 m stigla do svog drugog zlata u Zürichu ostvarivši pritom najbolji rezultat sezone u svijetu. U finalu je trčala odličnih 22.03 sekundi i tako se potvrdila kao najbrža Europljanka u ovom trenutku jer je prije dva dana osvojila zlato i na 100 m.

Poljakinja Anita Wlodarczyk obranila je naslov europske prvakinje u bacanju kladiva s trećim najdužim hicem svih vremena od 78,76 metara. To je ujedno i najbolji rezultat sezone u svijetu, a dalje od nje bacale su samo Njemica Betty Heidler (79,42 m) i Ruskinja Tatjana Lisenko (78,80 m).

Britanac Adam Gemili stigao je do zlata u utrci atletičara na 200 metara i to s najboljim europskim rezultatom sezone od 19.98 sekundi. Francuz Christophe Lemaitre je nakon srebra na 100 metara osvojio srebro i na 200 m (20.15), a do bronce je stigao Ukrajinac Serhij Smelik (20.30). Branitelj naslova otprije dvije godine iz Helsinkija, Nizozemac Churandy Martina je sa 20.37 bio četvrti.

U utrci na na 800 metara Poljaci su došlki do zlata i srebra. Svoje prvo zlato na otvorenom osvojio je dvostruki dvoranski pobjednik u ovoj disciplini Adam Kszczot (1:44.15). Sjajnom završnicom do srebra je stigao njegov sunarodnjak 20-godišnji Artur Kuciapski (1:44.89), a broncu je osvojio Irac Mark English (1:45.03).

Na 400 metara dvostruku pobjedu ostvarili su trkači iz Velike Britanije. Do zlata je stigao Martyn Rooney sa 44.71 sekundi, a samo četiri stotinke zaostao je srebrni Matthew Hudson-Smith. Broncu je osvojio naturalizirani Izraelac Donald Sanford sa 45.27.

Zlato i srebro u istu zemlju otputovali su i u muškom visu. Ukrajinac Bogdan Bondarenko opravdao je status favorita te je s preskočenih 2,35 metara svjetskom naslovu iz Moskve 2013. pridodao i europski. Srebro je s 2,33 m osvojio njegov sunarodnjak Andrij Procenko, a do bronce je stigao Rus Ivan Uhov s 2,30 m.

U utrci atletičarki na 1500 metara o zlatu su odlučivale dvije bivše Etiopljanke, a uspješnija je bila Sifan Hassan koja nastupa za Nizozemsku. Do zlata je stigla s vremenom 4:04.18 minuta ispred aktualne svjetske prvakinje, Abebe Aregawi iz Švedske (4:05.08). Broncu je osvojila Britanka Laura Weightman (4:06.32).

Na 400 metara dvije medalje su, pak, osvojile dvije trkačice rođene na Kubi. Zlato je za Italiju osvojila Libania Grenot (51.10), a broncu za Španjolsku Indira Terrero (51.38). Između njih se do srebra probila Ukrajinka Olha Zemljak (51.36). Aktualna svjetska prvakinja i olimpijska pobjednica iz Pekinga 2008. u ovoj disciplini Britanka Christine Ohuruogu ostala je bez medalje na četvrtom mjestu (51.38).

Francuskinja Antoinette Nana Djimou obranila je naslov europske prvakinje u sedmoboju. Nakon dva dana natjecanja sakupila je 6551 bod. Srebro je sa 6498 bodova osvojila Nizozemka Nadine Broersen, a broncu sa 6423 boda Belgijanka Nafissatou Thiam.

Posted by on 2014-08-16. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.