U sva tri izborna centra u sjevernoj Mitrovici na Kosovu otvorena su biračka mjesta nešto poslije sedam sati i počeli su ponovljeni lokalni izbori na kojima pravo glasa ima oko 23.000 građana.
Kosovska policija, Euleks i Kfor najavili su da će preduzeti sve da glasanje protekne mirno. Izbori se ponavljaju u tri centra zbog incidenata 3. novembra kada je glasanje prekinuto, nakon što su upale maskirane osobe i razbile glasačke kutije.
U tri biračka centra u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice, gdje će izbori biti ponovljeni, ukupno je 27 biračkih mjesta. Poziv kosovskim Srbima da izađu na glasanje osim vlasti u Prištini i međunarodne zajednice, ponovo je uputio i zvanični Beograd, navodeći kako bi bojkot i slab odziv bio katastrofalan za političku stabilnost.
Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Footer2 Widget Zone
Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Footer4 Widget Zone
Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Footer5 Widget Zone
You must be logged in to post a comment Login