Počela nova sezona u fudbalskoj Ligi prvaka: Liverpool pobijedio PSG u 92. minuti

Liga prvaka

Liga prvaka

Utakmicama prvog kola u grupama A, B, C i D večeras je počela nova sezona u fudbalskoj Ligi prvaka.
U derbiju prve večeri Liverpool je na Anfieldu savladao Paris St Germain sa 3:2, a gol odluke postigao je Firmino u 92. minuti.

Domaći su golovima Sturridgea u 30. i Milnera u 36. minuti poveli sa 2:0. Gosti iz Pariza smanjili su zaostatak u 40. minuti preko Meuniera, a izjednačio je Mbappe u 83. minuti.

Ipak, pobjedu Liverpoolu donio je Firmino u 92. minuti, 20 minuta nakon što je ušao u igru umjesto Sturridgea.

Barcelona je u grupi B savladala PSV Eindhoven sa 4:0, uz hat-trick Messija, dok je Inter poslije preokreta u posljednjim minutama pobijedio Tottenham sa 2:1.

Gostujuće pobjede u grupi A ostvarili su Borussija Dortmund i Atletico Madrid, Dortmund je slavio kod Club Bruggea (0:1), a Atletico na gostovanju kod Monaca (1:2), dok je Crvena zvezda u Beogradu uspjela uzeti bod slavnom Napoliju.

Galatasaray je u Istanbulu pobijedio Lokomotivu iz Moskve sa 3:0, a Schalke i Porto su u Gelsenkirchenu podijelili bodove u meču koji je završen rezultatom 1:1.

Schalke 04 – Porto 1:1

Utakmice u grupama E, F, G i H na rasporedu su sutra kada će nastupiti i trojica bh. reprezentativaca. Edin Džeko će s Romom gostovati Real Madridu, Miralem Pjanić s Juventusom ide u goste Valenciji, dok Ermin Bičakčić sa Hoffenheimom igra u Ukrajini protiv Šahtara.

Posted by on 2018-09-19. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.