U Starom gradu u Trebinju počele su pripreme za izgradnju Careve džamije, jednog od najstarijih vjerskih objekata kulturne islamske baštine na ovom području, potvrdio je Srni Husein Hodžić, predsjednik Medžlisa Islamske zajednice u Trebinju.
Prema njegovim riječima, radove raščišćavanja i pripreme temelja za početak zidanja džamije izvodi preduzeće “Bišina” iz Mostara.
Hodžić je naveo da je za radove neophodno izdvojiti oko 200.000 maraka, napominjući da ta sredstva još nisu obezbijeđena, ali da će dobrom voljom i finansijskom podrškom dijaspore u narednom periodu uspjeti da prikupe neophodan novac za nastavak gradnje.
On je podsjetio da će nova džamija, koja je bila sagrađena 1719. godine, biti istog oblika i dimenzija.
Careva džamija u Starom gradu srušena je u posljednjem ratu u BiH.
Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Footer2 Widget Zone
Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Footer4 Widget Zone
Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Footer5 Widget Zone
You must be logged in to post a comment Login