Primera: Barcelona ubjedljiva protiv Hihona

Barcelona

Barcelona

Fudbaleri Barcelona pobijedili su danas na gostujućem terenu Sporting iz Hihona sa 5:0, u utakmici šestog kola španske lige i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Barcelona je povela u 29. minutu golom Luisa Suaresa, a vodstvo je tri minuta kasnije duplirao Rafinja. Treći gol postigao je Nejmar u 81. minutu, a gol je postigao i Arda Turan u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Nejmar svojim drugim golom na utakmici u 88. minutu.

Šampion Španije igrao je bez jednog od svojih najboljih igrača Lionela Mesija, koji će odsustvovati tri sedmice zbog povrede butine.

Barcelona je ostvarila četrvrtu pobjedu u prvenstvu i prva je na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real Madrid ali uz utakmicu manje.

Sporting iz Hihona pretrpio je treći vezani poraz i zauzima 12. mjesto na tabeli sa sedam bodova.

Posted by on 2016-09-25. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.