Reprezentacija BiH poražena od Belgije na Grbavici

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od selekcije Belgije s 4:3, u utakmici 9. kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Već na početku samog meča, koji se igrao po veoma teškom, natopljenom terenu stadiona ”Grbavica”, Belgijanci dolaze do prednosti. Igrao se 4. minut kada je nakon dobre akcije belgijskog napada  Meunier  snažnim šutom savladao Begovića i doveo svoj tim u vodstvo.

Nakon primljenog pogotka BiH je krenula ofanzivnije ka protivničkom golu, a prvi ozbiljan udarac u 8. minutu meča uputio je Medunjanin, međutim njegov šut brani Courtois.

Belgija je početkom ovog meča pokazala zašto se radi o jednoj od najboljih selekcija svijeta. Gotovo iz svakog napada Belgijanci su stvarali opasnost po gol Begovića.

U nastavku meča Belgija je igrala nešto defanzivnije čekajući svoje prilike iz kontranapada, a BiH je uspjela kreirati nekoliko poluprilika za postizanje gola. U 24. minutu ponovo je odlično šutirao Medunjanin, ali njegov šut ide preko gola.

Napadi selekcije BiH isplatili su se u 30. minutu kada je izjednačenje našem timu donio raspoloženi Haris Medunjanin.

Akciju je započeo Asmir Kolašinac koji je dao odličan dubinski pas Edinu Džeki, a zatim je kapiten selekcije BiH prebacio loptu kroz belgijsku odbranu do Medunjanina pred kojim je bio lak zadatak da pogodi prazan gol.

Nakon gola našeg tima ponovo su se Belgijanci otvorili, ali reprezentacija BiH je u tim trenucima igrala mnogo bolje. Nakon mirnijeg perioda igre Edin Višća koristi grešku Vertonghena i bez problema matira Courtoisa.

Samo minut kasnije Asmir Begović spašava naš gol nakon što su Belgijanci uputili dva nezgodna udarca koji su mogli prevariti prvog golmana selekcije BiH. Već u 43. minutu Džeko se našao u dobroj prilici nakon ubačaja Harisa Duljevića, ali napadač nije uspio iskontrolisati loptu.

Ekipe su se u posljednjim minutama prvog poluvremena smjenjivale u napadu i malo je nedostajalo da dođe do nove promjene rezultata, ali mreže se u prvih 45. minuta više nisu tresle.

U drugom poluvremenu Belgija je krenula po izjadnačenje, međutim gostujući nogometaši nisu uspijevali kreirati ozbiljniju priliku. BiH je s druge strane dva puta prijetila iz prekida – prvi put je Kolašinac odlično šutirao glavom, a drugi put je ponovo pokušao Medunjanin, međutim trećeg gola za BiH nije bilo.

Belgija dolazi do izjednačenja u 59. minutu susreta. Nakon što je Begović odbranio udarac Carrasca, koji se prethodno poigao s odbranom BiH,  Batshuai natrčava na loptu i dovodi utakmicu u novi egal.

BiH je ponovo zaigrala ofanzivno, a Belgijanci su u tim minutama pokazivali koliko su opasni u kontranapadima. U dva navrata dobrim intervancijama naš gol je spasio Begović. Ipak u 68. minutu nakon ubačaja iz kornera golom Vertonghena Belgijanci dolaze do novog preokreta i vodstva od 3:2.

Pet minuta kasnije Begović ponovo brani stopostotnu priliku Belgijanaca u kojoj se našao Batshuayi.

Nakon dobrog ubačaja Duljevića u 78. minutu Ibišević glavom šutira pored gola Belgije, a samo dva minuta kasnije nakon dobrog duplog pasa sa Ibiševićem, pored gola šutira Džeko. Pritisak reprezentacije BiH isplatio se u 82. minutu kada nakon ubačaja iz kornera Đumić glavom postiže treći gol za naš tim.

Sreća međutim nije bila na strani reprezentacije BiH koja već u narednom minutu prima novi pogodak, a strijelac za 4:3 u korist gostiju bio je Carrasco.

Do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo. Porazom je selekcija BiH izgubila šanse da se plasira u baraž za svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Posted by on 2017-10-08. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.