Rukometaši Francuske prvaci svijeta, savladali Katar 25:22

Francuska, SP, rukomet, DohaFrancuska, SP, rukomet, DohaReprezentacija Francuske osvojila je naslov prvaka svijeta u rukometu. Francuzi su u finalu SP-a u Dohi pobijedili domaću selekciju Katara sa 25:22.

Francusku su do titule predvodili Nikola Karabatić sa pet i Valentin Porte sa četiri gola, dok su najefikasniji u selekciji Katara bili Žarko Marković sa sedam i Rafael Capote sa šest golova.

Francuska, koja je aktuelni olimpijski i evropski prvak, osvajanjem titule u Kataru drugi put u svojoj historiji objedinila je sva tri naslova s najvećih takmičenja.

Brozanu medalju osvojila je Poljska, koja je u “malom” finalu nakon produžetaka pobijedila Španiju sa 29:28.

Posted by on 2015-02-02. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.