Široki osvojio desetu titulu prvaka BiH u košarci

Košarkaši Širokog Brijega osvojili su naslov prvaka BiH nakon što su večeras u dvorani Pecara savladali Spars sa 82:69 i slavili sa 3:2 u finalnoj seriji košarkaškog prvenstva BiH. Široki je večerašnjim trijumfom pred svojim navijačima došao do desete šampionske titule u klupskoj historiji.

košarka
košarka

Pobjednik uzbudljive finalne serije odlučen je u petoj utakmici na Pecari gdje je Široki uz veliku podršku domaćih navijača upisao pobjedu.

Nakon prvih 10 minuta gosti iz Sarajeva su imali prednost od 18:16, a drugu dionicu je Široki riješio u svoju korist rezultatom 18:17, pa se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednošću Sparsa od pola koša 35:34.

Košarkaši Širokog su u drugom poluvremenu zaigrali puno bolje, posebno u napadu gdje su za deset minuta postigli 26 poena, naspram 12 poena Sparsa. Domaći su iskoristili kvalitetan period igre i uz pomoć sa tribina mirno priveli utakmicu kraju za početak velikog slavlja.

Najbolji u ekipi Širokog bila su braća Drežnjak. Mateo je upisao 21 poen, dok je Dario postigao 17, a pratio ih je Derrick Fenner sa 18 ubačenih poena.

Kod Sparsa Slobodan Jovanović i Ibrahim Durmo su postigli po 13 poena.

Spars je prošle nedjelje imao priliku da u Sarajevu pred domaćom publikom osvoji titulu s obzirom na to da je imao vodstvo od 2:1 u finalnoj seriji, ali košarkaši Marka Trbića nisu uspjeli iskoristiti “meč loptu”. Široki je u glavnom gradu BiH odigrao sjajno i izborio “majstoricu” na svom terenu, gdje je večeras došao do desetog naslova prvaka, potvrdivši dominaciju u bh. klupskoj košarci tokom protekle dvije decenije.

Posted by on 2019-05-31. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.