Sjajna igra Bordo tima na krcatom Koševu

Fudbalski savez ČeškeNakon velike, lavovske borbe svih 90 minuta, fudbaleri Sarajeva poraženi su od favorizovane Borussije M’gldbach rezultatom 2:3 u prvoj utakmici play-offa Evropske lige.

U veličanstvenom ambijentu koji su priredili navijači bordo tima, puleni trenera Dženana Uščuplića dali su svoj maksimum, pokazali veliko htijenje, borbenost ali i prkos protiv favorita pa su na kraju meča uprkos porazu ispraćeni aplauzima navijača.

Kazna na startu

Sarajevo je snažno atakovalo u prvom poluvremenu, ali je iskusniji i s(p)retniji bundesligaš bio je za dlaku koncentrisaniji i uspio realizovati svoje šanse, što mu je bilo dovoljno da na odmor ode sa vodstvom od 2:1.

Već u 30. sekundi gosti su zaprijetili. Traore je praktično sa gol linije spretno uposlio Xhaku u šesnaestercu bordo tima, koji snažno šutira, ali lopta prolazi kraj gola golmana Bandovića. Samo minut kasnije Borussija dolazi u novu šansu kada Hahn, iskosa,  a lopta nekoliko metara prolazi pokraj lijeve stative gola bordo tima.

Dva minuta kasnije, Stojčev se našao neometen na desnoj strani u šesnaestercu Borussije, i nakon malog oklijevanja je pucao, ali je bio neprecizan te ta šansa odlazi u nepovrat. Veliki maler za našeg predstavnika, koji kao da je dao krila gostima.

Neiskorištena šansa brzo je kažnjena. Naime, u 10. minuti, nakon brze kombnacije Raffael i Traora, lopta je stigla na desnu stranu kaznenog prostora bordo tima gdje je uletio Hahn, koji iskosa oštrim i preciznim šutem šalje loptu pod prečku za vodstvo bundesligaša od 1:0. Sarajevo se nije predavalo i pojačavalo je pritisak na zadnju liniju odbrane bundesligaša. U 19. minuti Cimirot je uputio jak šut sa distance, ali golman Borussije Sommer to bez problema brani.

Sedam minuta kasnije uslijedio je blistav trenutak za sve pristalice našeg predstavnika u ovom takmičenju. Puleni trenera Dženana Uščuplića uspjeli su zabiti gol velikom rivalu u 26. minuti kada je s lijeve strane Velkoski ubacio iz slobodnjaka, a u gužvi u šesnaestercu gostujuće ekipe najviši u skoku bio Puzigaća, koji je glavom sa pet metara poslao loptu u praznu mrežu za 1:1.

Sarajevo je nastavilo sa dobrom igrom, odlično je stajalo na terenu na nemalo iznenađenje velikog protivnika, pa su se igrači njemačkog tima držali uglavnom rezervisano vrebajući šansu iz protivnapada.  U 41. minuti Borussija je praktično ni iz čega stigla do vodstva od 2:1. Prvo je Hahn spasio loptu na desnoj strani, na ivici aut linije, potom centirao ka drugoj stativi da bi potom ona preskočila Bandovića i stigla do Hrgote koji je udarcem glavom proslijedio u mrežu bordo tima za novo vodstvo Borussije od 2:1. Nevjerovatna baksuzluk, ali Sarajevo ni poslije tog hladnog tuša nije posustajalo.

Bordo momci su hrabro ušli u nastavak meča, što se uskoro i isplatilo. Eksplozija radosti uslijedila je u 59. minuti! Velkoski je uspio da s lijeve strane kaznenog prostora njemačkog tima odigra povratnu lotu do Duljevića koji gotovo sa vrha šesnaestarca preciznim udarcem po zemlji šalje loptu u mrežu za 2:2!

Gosti stalno prijetili

No, gosti su stalno prijetili. U 70. minuti Johnson je probio odbranu Sarajeva, Bandović je već bio savladan, ali fantastični Berberović je bio na gol liniji i izbacio je u polje, čime je spriječio novo vodstvo gostiju.

Dva minuta kasnije rezultat na semaforu je ipak bio 2:3. Johsnon je kratkim pasom asistirao za Hrgotu, koji jakim šutem sa 18 metara matira nemoćnog Bandovića. Isti igrač zamalo nije postao strijelac i trećeg pogotka za Borussija, ali njegov opasan šut na svu sreću zaustvlja stativa.
Uprkos porazu, Sarajevo nije razočaralo i pokazalo je da ima kvaliteta za što je zasluženo nagrađeno aplauzima. Puleni trenera Uščulića su to svakako i zavrijedili.

Revnaš meč igraće se  u četvrtak, 28. avgusta na stadionu Borussija Park, u  Mönchengladbachu, sa početkom u 20.45 sati.

Ostali rezultati: Aktobe  – Legia W. 0:1, Astana – Villarreal 0:3, Dinamo M. – Omonia 2:2, AEL Limassol  – Tottenham 1:2, Karabakh  – Twente 0:0, HJK  – Rapid 2:1, Ruch Chorzow – Metalist Kharkiv 0:0, PSV Eindhoven – Shakhtyor 1:0, Dinamo M. – Nacional 2:0, Elfsborg – Rio Ave 2:1, Karabukspor  –  Saint Etienne 1:0, Petrolul Ploiesti  – Dinamo Zagreb 1:3, Apollon Limassol  – Lok. Moskva 1:1, Young Boys  – Debrecen 3:1, Zorya – Feyenoord 1:1, Zwolle – Sparta 1:1, Panathinaikos  – Midtjylland 4:1, Trabzonspor  –  Rostov 2:0, Zimbru – PAOK 1:0, Asteras  – M. Tel Aviv 2:0, Grasshoppers – Brugge 1:2, Partizan – Neftchi 3:2, Trnava – Zürich 1:3, Lokeren  – Hull City 1:0, Lyon  – Astra Giurgiu 1:2, RNK Split  – Torino 0:0, Real Sociedad  – Krasnodar 1:0, Rijeka –  Sheriff 1:0.

Posted by on 2014-08-22. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.