Slavlje Željezničara u Širokom Brijegu

Fudbal

Fudbal

Fudbaleri Željezničara, Zrinjskog i Olimpika ostvarili su pobjede u 17. kolu Premijer lige BiH. Željezničar je jedini došao do bodova u gostima. Sarajevska ekipa u debiju je slavila na Pecari protiv ekipe Širokog Brijega sa 2:0, a strijelci su bili Kerla u 50. i Popović u 85. minuti.

Željezničar je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što su drugi žuti karton dobio Popović, a dvije minute kasnije crveni karton dobio je i strijelac prvog gola Kerla.

Zrinjski je u 17. kolu savladao Travnika sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Ivanović u 25. i 31. minuti iz penala.

Olimpik je golom Alimanovića u 9. minuti pobijedio Veleža sa 1:0.