Sprind plasirao na tržište ‘baget sa srijemošem’, ‘porodični’ i ‘ražev hljeb’

hljeb

hljeb

Prehrambena industrija Sprind d.d. Sarajevo plasirala je na tržište u okviru svog programa zdrave ishrane tri nova pekarska proizvoda: ‘baget sa srijemošem’, porodični’ i ‘ražev hljeb’.

Na taj način, Sprind želi dati svoj doprinos zdravlju potrošača, te specijalnim vrstama hljeba ponuditi alternativu u njihovoj svakodnevnoj ishrani.

– Prednosti ‘bageta sa srijemošem’, ‘porodičnog hljeba’ i raževog hljeba’ su u pozitivnim učincima na zdravlje potrošača. Mada se najčešće smatra da hljeb treba izbjegavati, posebno dijebetičari, ovi hljebovi dokazuju suprotno. ‘Baget sa srijemošem’ je prvi hljeb takve vrste na tržištu Bosne i Hercegovine. Inovacijama koje smo primijenili u Sprindu, postigli smo da se prvi put u narodu poznata biljka – lijek (divlji ili medvjeđi luk), koristi kao sastojak u hljebu. Svježi srijemoš dostupan je samo u proljeće, a naš ‘baget sa srijemošem’ je dostupan tokom cijele godine- ističe brand- menadžerica u Sprindu Lamija Isaković.

Sprindovi novi pekarski proizvodi su dokaz da tradicija može biti inspiracija za inovacije. Biljke koje se generacijama u Bosni i Hercegovini koriste kao lijek, kompanija Sprind integrira u svoju proizvodnju nudeći nove proizvode. Živimo ubrzanim tempom života i niko danas nema vremena posvetiti se zdravom životu u onoj mjeri u kojoj želi. Upravo zato naši proizvodi su spoj inovacije i tradicije, jer nam je zdravlje naših potrošača najvažnije, navode u Sprindu.

Sprind d.d. Sarajevo spada među pekarske industrije s najdužom tradicijom u BiH. Kompanija raspolaže najsavremenijom opremom za proizvodnju svih vrsta hljeba i peciva, polugotovih dubokozamrznutih jela na bazi lisnatog i kvasnog tijesta, jufki, pita, sendviča i slastičarskih proizvoda. Sprind godišnje proizvodi 6.000 tona hrane, a zapošljava više od 150 radnika, čime se svrstava među najveće proizvođače hrane u BiH. Od 2014. godine Sprind d.d. Sarajevo posluje u okviru AS GROUP, saopćeno je iz Uprave MCM.

Posted by on 2016-10-25. Filed under Ekonomija. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

You must be logged in to post a comment Login