Srbija savladala BiH 77:67

košarkaKošarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.
Košarkaši BiH su u drugom kolu B-grupe Eurobasketa danas u Jesenicama poraženi od Srbije sa 67:77 (16:28, 15:17, 18:19, 18:13).

Izuzimajući početnih pet minuta meča, u kojima su košarkaši BiH imali rezultatsku prednost, reprezentacija Srbije je dominirala, a u nekoliko navrata imala je i više od 20 poena prednosti.

Košarkaši BiH su u nekoliko navrata, zahvaljujući dobroj odbrani, uspijevali da priđu na “podnošljivih” 10 ili 11 poena zaostatka. No, od toga nisu mogli više prvenstveno zbog velikog broja grešaka u napadu i izgubljenih lopti, kao i promašenih “čistih” šuteva.

Srbija je kažnjavala sve propuste u odbrani bh. tima i bez većih problema je već u prvom poluvremenu došla do 18 poena prednosti. Početkom drugog poluvremena Srbija je serijom od 11:0 došla do maksimalnih 25 poena prednosti (56:31) i tada se činilo da će deklasirati bh. tim.

No, uzvratili su Petrovićevi izabranici i serijom 16:4 vratili se u igru. Ipak, u ključnim trenucima promašili su nekoliko napada, što su iskoristili igrači Srbije i s nekoliko vezanih poena vratili sigurnu prednost.

BiH je do kraja još jednom uspjela da zaprijeti, kada je smanjila zaostatak na deset poena, ali nije bilo koncentracije za nešto više.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Đedović sa 17 i Teletović sa 16 poena, dok su Srbiju predvodili Marković s 15, Katić sa 12 i Nedović s 11 poena.

U trećem kolu BiH u petak u 14.30 igra protiv Crne Gore.

Posted by on 2013-09-06. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.