Zmajevi odigrali odličnu utamicu na otvaranju kvalifikacija

Prvo kolo evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru donijelo je nekoliko sjajnih utakmica i mnogo uzbuđenja. Od selekcija iz regiona Bosna i Hercegovina je odigrala 2:2 protiv Finske u Helsinkiju, a najveći trijumf večeri ostvarila je Slovenija u Ljubljani protiv svjetskog vicešampiona Hrvatske.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Prvo poluvrijeme utakmice Finska-BiH završeno je bez golova, sa dvije odlične prilike za naše igrače. Sjajan je bio i golman Šehić koji je vjerovatno spasio da ne primimo najmanje dva gola.

U drugom poluvremenu Pjanić dovodi BiH udarcom iz jedanaesterca, i to nakon drugog pokušaja. Joronen je prvi udarac odbranio, a Pjanić je u drugom naletu pogodio mrežu.

Tri minute poslije Finska izjednačava preko Tamija Pukija.

U 77. minuti Finci dolaze do vodstva, ponovo Tem Puki za 2:1.

Nada za Bosnu i Hercegovinu dolazi od Stevanovića kada izjednačava na 2:2.

Do kraja igre bilo je još pokušaja od strane reprezentativaca naše zemlje, i žutih kartona za Fince.

Posted by on 2021-03-24. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.