Godišnji izvještaj SDSN-a: Danci najsretniji, BiH na 87. mjestu

Najsretniji ljudiUN-ova inicijativa Mreža rješenja za održivi razvoj (SDSN) objavila je godišnji izvještaj o sreći u svijetu i tabelu zemalja poredanih po tome koliko su njihovi građani sretni. Najsretniji su stanovnici Danske, a BiH je zauzela 87. mjesto, s ocjenom (5,16).

Lista je sastavljena na temelju Gallupova globalnog istraživanja u 157 država, a ispitanici su stupanj sreće ocjenjivali od 0 do 10, pri čemu nula predstavlja najgori, a deset najbolji mogući život.

Stanovnici Danske, Švicarske, Islanda, Norveške, Finske, Kanade, Nizozemske, Novog Zelanda, Australije i Švedske su najsretniji.

Od zemalja bivše Jugoslavije najbolje mjesto zauzela je Slovenija koja je na 63. mjestu s ocjenom (5,77), slijede Hrvatska na 74. mjestu (5,48),  Srbija na 86. (5,17), te Crna Gora na 88. mjestu s ocjenom (5,16).

Najsretnije države svijeta  su Burundi, Sirija, Togo, Afganistan i Benin.

Naime, svjetski izvještaj o sreći odnosi se, između ostalog, na analizu s područja privrede, psihologije, zdravlja, BDP-a po glavi stanovnika, očekivane životne dobi, percepcije korupcije i solidarnosti sugrađana.

Posted by on 2016-03-23. Filed under Magazin, Zdravlje & Ljepota. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

You must be logged in to post a comment Login