Austrija bolja od Dinama, Arsenal uvjerljiv u Istanbulu

Dinamo, AustrijaFudbaleri zagrebačkog Dinama razočarali su sinoć svoje navijače, jer su u prvoj utakmici play – offa Lige prvaka na stadionu „Maksimir“ poraženi od Austrije iz Beča, rezultatom 0:2.

Šampion Austrije u vodstvo je došao u 68. minutu, kada je mrežu domaćih pogodio Marin Leovec.

Trijumf Bečlija potvrdio je Marko Stanković u 75. minutu. Zagrepčani, koji su nakon večerašnjeg poraza veoma daleko od plasmana u grupnu fazu, od 71. minuta igrali su sa igračem manje na terenu.

Isključen je Ante Rukavina 10 sekundi nakon što je ušao u igru, radi grubog starta nad protivničkim fudbalerom.

U poslastici večeri Arsenal je u Istanbulu skoro sigurno osigurao plasman u grupnu fazu, tj. ove sezone neće igrati Ligu prvaka samo ukoliko se u revanšu u Londonu desi istinsko sportsko čudo.

Popularni „topnici“ deklasirali su Fenerbahce sa 3:0, pogocima Gibbsa, Ramseyja i Girouda.

U meču Ludogoretsa i Basela viđeno je čak šest golova. Švicarski su slavili u Bugarskoj sa 4:2, te su i oni na korak od nagrade u iznosu od 10 miliona eura, koliko će od UEFA dobiti svaki učesnik najjačeg klupskog takmičenja svijeta.

Da je ovo bila večer gostiju potvrdila su i iznenađenja PAOK-a i Legije. Tim iz Soluna odigrao je sjajnih 1:1 sa njemačkim Schalkeom, dok je poljska Legija istim rezultatom remizirala sa Steauom u Bukureštu, pa ima prednost pogotka u gostima pred revanš iduće sedmice u Varšavi.

Podsjetimo, sinoć je odigrano prvih pet susreta u kojima su postignuti sljedeći rezultati: PSV – Milan 1:1, Lyon – Real Sociedad 0:2, Ferreira – Zenit 1:4, Viktorija Plzen – Maribor 3:1, Shakhter Karagandy – Celtic 2:0.

Revanši su 27. i 28. avgusta, nakon kojih će biti poznata 32 učesnika ovosezonskog izdanja najbogatijeg takmičenja pod okriljem UEFA. Žrijeb za grupnu fazu LP zakazan je tradicionalno u Monacu. Bit će održan 29. avgusta.

Posted by on 2013-08-22. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.