Bh. rukometaši izborili baraž za SP

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je nastup u baražu za svjetsko prvenstvo u Kataru.

U susretu petog kola kvalifikacija BiH je danas u Vitezu pobijedila Estoniju s 28:26 (15:9). S petom uzastopnom pobjedom izabranici selektora Dragana Markovića kolo prije kraja kvalifikacija osigurali su prvo mjesto u grupi.

Do pete pobjede bh. rukometaši došli su teže od očekivanog. Iako su vodili tokom cijele utakmice i nakon prvih 30 minuta imali šest golova prednosti, pobjedu su osigurali tek u finišu meča.

Naime, Estonci su iskoristili pad u igri bh. reprezentacije u drugom poluvremenu i u 43. mnuti smanjili na dva, a pet minuta kasnije na svega jedan pogodak.

No, junak utakmice u tim trenucima bio je golman bh. reprezentacije Benjamin Burić, koji je dva puta spasio izjednačenje, dok su Toromanović, Vražalić i Ovčina golovima vratili sigurnu prednost za mirnu završinicu.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Alen Ovčina sa šest te Muhamed Toromanović, Kosta Savić i Vladimir Vranješ sa po četiri gola, dok su Estoniju predvodili Mait Patrail s osam i Kristo Voika sa šest golova.

Reprezentacija BiH kvalifikacije završava u nedjelju susretom u Portugalu.

Terzić i Toromanović zadovoljni pobjedom

Rukometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Muhamed Toromanović zadovoljan je pobjedom nad Estonijom kojom je BiH izborila nastup u baražu.

No, Toromanović ističe da je igra mogla biti bolja, te da njegovi suigrači i on ne smiju dozvoliti padove u igri koji mogu dovesti u pitanje pobjedu.

‘Zadovoljan sam pobjedom, ali mislim da je moralo mnogo bolje. Napravili smo veliki broj grešaka, morali smo puno bolje odigrati u drugom poluvremenu u kojem smo se opustili. Doduše, probali smo neke mlađe igrače, ali mislim da i oni moraju bolje iskoristiti ukazanu priliku. No, zadovoljan sam što idemo u baraž, pokušat ćemo pobijediti i u Portugalu’ – kazao je Toromanović za BHT 1.

Mirsad Terzić je kazao da, uprkos napetoj završnici, pobjeda nije dolazila u pitanje.

‘Velika je razlika u kvaliteti, mi jednostavno ovu utakmicu nismo mogli izgubiti. Trebamo poraditi na nekim stvarima, da imamo tu konstantu da dobru odbranu uvijek nagradimo dobrim, staloženim napadom. Nekada treba igrati dosadno, neatraktivno, na tome trebamo malo raditi. Ali iskreno, zadovoljan sam. Čestitam momcima, čestitam Vitezu i ovim divnim navijačima’ – rekao je Terzić.

Reprezentacija BiH danas je u Vitezu pobijedila Estoniju sa 28:26 i petom pobjedom u kvalifikacijama osigurala prvo mjesto u grupi i plasman u baraž.

Posted by on 2014-01-08. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.