Bosna ASA BHT – Partizan 84:86

Bosna ASA Bh telecomKošarkaši Bosne ASA BH Telecom su u zaostaloj utakmici 19. kola NLB lige večeras u Sarajevu nakon produžetka poraženi od beogradskog Partizana sa 84:86.

Rezultat nakon 40 minuta igre bio je 75:75 (20:22, 21:10, 12:21, 22:22).

Partizan je tako došao do 19. pobjede u sezoni, čime se izjednačio s vodećom Cibonom, dok je Bosna propustila priliku da osigura opstanak.

“Studenti” su veći dio susreta imala rezultatsku prednost, a u nekoliko trenutaka vodili su s 11 poena razlike (45:34).

U drugom poluvremenu Partizan je uspio da sustigne zaostatak, a trojkom Pere Božića sedam sekundi prije kraja osigura produžetak.

Dodatnih pet minuta proteklo je također u izjednačenoj igri. Bosna je povela sa 79:75, Rašić je uzvratio trojkom, a Marić zakucavanjem dvije i pol minute prije kraja donio prednost Partizanu. Bosna je finišu mogla do pobjede, ali je otvoren šut za tri poena promašio Mirza Sarajlija.

Najefikasniji kod Bosne bili su Rakočević sa 24 i Šehović sa 21 poenom, a kod Partizana Marić sa 18 poena.

Bosna je nakon ovog poraza ostala na začelju tabele, a u posljednja dva kola gostuje Budućnosti u Podgorici i dočekuje Crvenu zvezdu.