Hat-trick Ronalda u remiju Španije i Portugala

Španija,  Portugal

Španija, Portugal

U fantastičnoj utakmici GRUPE B selekcije Španije i Portugala odigrale su neriješeno 3:3.

Portugal je poveo u 4. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio, a Španjolci su izjednačili u 24. minuti nakon solo-akcije Diega Coste.

U 44. minuti udarac Ronalda s 20 metara španjolski vratar David de Gea nakon katastrofalne reakcije propušta u mrežu, da bi u 55. minuti na 2:2 izjednačio Costa nakon lijepe akcije i dodavanja Busquetsa. U 58. Nacho Fernandez dovodi Španjolce u vodstvo od 3:2 fantastičnim volejem s 20 metara, koji se odbio od obje vratnice i odsjeo u mreži.

Konačnih 3:3 postavio je Ronaldo u 88. minuti atraktivnim golom iz slobodnog udarca s 20-tak metara. Ranije je u ovoj skupini Iran pobijedio Maroko s 1:0 autogolom Aziza Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade.

Posted by on 2018-06-15. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.