Holandija pobijedila Čile za prvu mjesto u grupi

Holandija, Čile

Holandija – Čile

U posljednjem kolu grupe B Holandija je savladala Čile (2:0) za prvo mjesto, dok je Španija protiv Australije slavila uvjerljivu utješnu pobjedu (3:0), javlja Anadolija.

Na stadionu Arena da Baixada u Curitibi aktuelni svjetski prvak Španija i Australija su odigrali revijalnu utakmicu s obzirom da su obje reprezentacije već ranije ostale bez mogućnosti plasmana u osminu finala Svjetskog prvenstva u Brazilu.

Španija je ove godine, uz Englesku, najveće razočaranje Mundijala u Brazilu. Ekipa koja je uspjela nanizati dvije titule evropskog i titulu svjetskog prvaka “pala” je bez ispaljenog metka.

U posljednjem kolu grupe B, u utakmici bez ikakvog takmičarskog značaja, uspjeli su uspisati utješnu pobjedu protiv Australije. Strijelac prvog gola za Špance bio je David Villa u 36. minuti utakmice nakon asistencije Inieste.

Drugi gol za Španiju je postigao Fernando Torres u 69. minuti utakmice, ponovo na asistenciju Inieste. Ovo je bio prvi Torresov gol nakon prvenstva u Njemačkoj 2006. godine.

Tačku na i uvjerljive pobjede Španaca protiv Australije je stavio Juan Mata koji je postigao gol u 82. minuti utakmice na asistenciju Fabregasa.

Drugu utakmicu, takmičarski atraktivniju, odigrali su Holandija i Čile. Obje ekipe su odigrale dvije odlične utakmice i večeras su se borile za prvo mjesto u grupi, kako bi eventualno izbjegli Brazil u osmini finala.

Strijelac prvog gola za Holandiju je bio Leroy Fer u 77. minuti utakmice. On je postigao svoj prvi gol u dresu Holandije, u prvom dodiru s loptom, nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru.

Drugi gol za Holandiju je postigao Memphis Depay u drugoj minuti sudijske nadoknade. Prethodno je Robben istrčao fantastičnu kontru, ubacio loptu u peterac, a Depay je pospremio u mrežu.

Prvo mjesto u grupi je zauzela Holandija, dok je prolaz u osminu finala izborio i drugoplasirani Čile.

(Villa 36, Torres 69, Mata 82)

Posted by on 2014-06-23. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.