Huntelaar u 94. minuti odveo Holandiju u četvrtfinale!

Holandija, Meksiko Fudbaleri Holandije na brazilski Mundijal došli su kao svjetski viceprvaci iz Južne Afrike, a sada su već osigurali plasman u četvrtfinale. Lale su u meču osmine finala ovogodišnjeg šampionata savladale Meksiko sa 2:1 nakon velikog preokreta.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo nakon sedamnaest minuta igre, a nakon odlične akcije u velikoj prilici za Meksiko našao se Herrera, koji je šutirao pored gola. Pet minuta kasnije dalekometnom paljbom zaprijetio je Salcido, ali je Cillessen loptu skrenuo u korner. Tri minute prije odlaska na odmor u prilici se našao Dos Santos, ali je njegov udarac iskosa odbranio golman oranja.

Samo tri minute igre u nastavku bile su dovoljne Meksiku da povede. Sjajni Dos Santos preciznim udarcem sa dvadesetak metara matirao je Cillessena za veliko slavlje popularnog El Trija.

U 57. minuti u velikoj prilici našao se De Vrij, ali je sjajnom intervencijom Meksikance spasio golman Ochoa. Tri minute kasnije u prilici se našao i Sneijder, čiji su udarac izblokirali mekički stoperi.

Tri minute prije kraja Holandija je uspjela izjednačiti. Robben je izveo korner, Huntelaar loptu spustio za Sneijdera koji je natrčao na nju i preciznim udarcem pogodio protivničku mrežu. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade lale su stigle do velikog trijumfa, a strijelac je bio Huntelaar sa bijele tačke, nakon što je prethodno nepropisno zaustavljen Robben.

Posted by on 2014-06-29. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.