Inter i CSKA u četvrtfinalu

Samuel Eto'oFudbaleri milanskog Intera i CSKA iz Moskve plasirali se u se u četvrtfinale Lige prvaka.

Inter je nakon pobjede od 2:1 u prvom meču u Milanu i u uzvratnom susretu osmine finala u Londonu savladao Chelsea sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Samuel Eto’o u 78. minuti.

Fudbaleri CKSA su do plasmana u četvrtfinale došli  zahvaljujući pobjedi u gostima nad Sevillom 2:1.

Strijelci za ruski tim, koji je slavio ukupnim rezultatom 3:2, bili su Necid (39.) i Honda (55.), dok je jedini pogodak za Sevillu postigao Perotti (41.). Bosanskohercegovački reprezentativac Elvir Rahimić u 82. minuti je zamijenio strijelca drugog gola za CSKA Hondu.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili: Arsenal, Bayern, Lyon i Manchester United.

Preostala dva učesnika četvrtfinala bit će poznata u srijedu nakon susreta Barcelona – Stuttgart (prvi meč 1:1) i Bordeaux – Olympiakos (1:0).