Kolumbija savladala Obalu Slonovače i plasirala se u osminu finala

Obala Slonovače, KolumbijaNogometna reprezentacija Kolumbije u 2. kolu Svjetskog prvenstva u Brazilu (C-grupa) u Brasiliji je pobijedila Obalu Slonovače sa 2:1 (0:0).

Na Nacionalnom stadionu, pred 69.000 gledalaca, strijelci za Kolumbiju, koja je ovom pobjedom osigurala nastup među 16 najboljih ekipa, bili su James Rodriguez i Juan Quintero, dok je strijelac za Obalu Slonovače bio Gervinho.

Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Kolumbijcima vodstvo donio Rodrigues u 64. minuti golom glavom nakon kornera, a šest minuta kasnije rezervista Quintero realizovao je kontrapad.

Obala Slonovače je smanjila prednost solo akcijom Gervinha u 73. minutu, ali do kraja nije mogla do boda uprkos terenskoj inicijativi.

U drugom susretu C-grupe večeras se u ponoć u Natalu se sastaju poražene ekipe iz 1. kola Japan i Grčka.

Na tabeli vodi Kolumbija sa 6 bodova, Obala Slonovače ima 3 boda, dok su Japan i Grčka bez bodova

Rezultati C-grupe:
1. kolo (14. juna):

Belo Horizonte: Kolumbija – Grčka 3:0 (1:0)
Recife: Obala Slonovače – Japan  2:1 (0:1)

2. kolo (19. juna):

Brasilia: Kolumbija – Obala Slonovače 2:1 (0:0)

t-new.php

Posted by on 2014-06-19. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.