Meksiko savladao Japan, Brazil bolji od Italije

fudbalU posljednjoj utakmici grupe A Kupa konfederacija Meksiko je savladao reprezentaciju Japana rezultatom 2:1. Obje su reprezentacije već ranije ostale bez izgleda za plasman u polufinale.

Oba gola za Meksiko postigao je Chicharito u 54. i 66. minutu, dok je strijelac utješnog pogotka za Japan bio Okazaki četiri minuta prije kraja susreta.

U ranijoj utakmici Brazil je pobijedio Italiju 4:2. Obje reprezentacije plasirale su se u polufinale, Brazil s prvog mjesta na tabeli s maksimalnih 9 bodova, dok druga Italija ima 6.

U grupi B večeras su na programu preostale dvije utakmice grupne faze u kojima se sastaju Nigerija – Španija i Urugvaj – Tahiti.

Španija ima 6 bodova iz dosadašnja dva susreta, dok Nigerija i Urugvaj imaju po 3. Urugvaj je veliki favorit protiv Tahitija i očekuje se sigurna pobjeda južnoameričke selekcije te njezin plasman u polufinale.

Pred Nigerijom je težak zadatak jer samo u slučaju pobjede nad svjetskim i evropskim prvakom, prvaci Afrike imaju izglede za prolazak u polufinale.

Posted by on 2013-06-23. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.