Messi postiigao hattrick

Lionel MessiDerbi 26. kola španske Primere protekao je u dominatnoj pobjedi Barcelone nad Valencijom i to, prije svega, zahvaljujući raspoloženom Argentincu Lionel Messiju, koji je tri puta savladao Sancheza.

Tako se Barcelona, bar dok Real ne odigra svoj susretu protiv Valladolida, vratila na vrh španskog prvenstva. Gosti su se dobro držali skoro sat vremena, a onda je Lionel Messi super prodorom prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i sa nekih sedam metara savladao Sancheza.

Fantastični je Argentinac katalonskoj momčadi prednost povisio u 83. minuti i to ponovo prodorom po desnoj strani, samo što je ovaj put šutirao sa nekih dvanaest metara.

Dvije minute kasnije Messi je pogodio hat-trick i postavio konačnih 3:0. Thierry Henry ga je dobro proigrao na desnoj strani, a ovaj vrhom kopačke podbio loptu i savladao Sancheza.

Treba napomenuti da je Barceloni posao dosta olakšao i štoper Šišmiša Maduro, koji je dvadesetak minuta prije kraja zaradio isključenje. Upravo tada su domaći načinili veliki pritisak na gol Sancheza, te je sve krunisao Messi sa dva pogotka (ukupno tri).