Messi spasio Barcelonu poraza

Lionel Messi

Odigrane su prve dvije utakmice 25. kola španske Primere. Barcelona je na gostovanju kod Almerije odigrala samo 2:2 i ukoliko Real dobije Sevillu, Barcelona će izgubiti prvo mjesto na tabeli.

U drugoj utakmici sinoć je Deportivo bio ubjedljiv protiv Tenerifa sa 3:1. Iako su gosti vodili nisu uspjeli doći do pobjede.
Cisma je već u 12. minuti zagorčao život navijačima Barcelone, ali je Lionel Messi u 42. minuti donio poravnanje. U 57. minuti Carles Puyol trese vlastitu mrežu i donosi novo vodstvo Almeriji, a tri minute kasnije Zlatan Ibrahimović crvenim kartonom olakšava posao domaćinu. Messi je u 66. minuti uspio spasiti Barcelonu i donijeti joj bod.

Deportivo nije dobro počeo utakmicu protiv Tenerifa. Juanlu je u 17. minuti donio prednost gostima, ali je Juan Rodriguez u 32. minuti poravnao na 1:1. Do polovine drugog dijela su Andres Guardado i Diego Colotto donijeli pobjedu Deportivu kojom ostaju u borbi za izlazak u Evropu.