Njemačka penalima izbacila Italiju za polufinale Eura

Njemacka, Italija

Na stadionu ‘Matmut Atlantique’ u Bordeauxu u meču četvrtfinala Europskog fudbalskog prvenstva sastali su se stari rivali – selekcije Njemačke i Italije.

U prvom poluvremenu vidjeli smo malo dobrog fudbala. Nakon prave uspavanke, tek u posljednjih pet minuta zablježena je po jedna prilika na obje strane, ali su Müller i Sturaro bili neprecizni.

Nijemci su krenuli odlučnije u drugom poluvremenu, Florenzi je u 53. minuti spasio Buffona nakon udarca Müllera.

U 65. minuti Nijemci dolaze u vodstvo: Veliki dio posla obavio je Gomez, spasio skoro izgubljenu loptu, uposlio Hectora koji je ubacio u peterac, a tamo je na pravom mjestu bio Mesut Özil i zakucao loptu u mrežu.

Potom je Gomez propustio priliku da dotuče “azzure”, dok je na suprotnoj strani neprecizan bio Pele.

U 78. minuti izjednačenje: Boateng je nespretno igrao rukom u svom šesnaestercu pa sudiji Kassaiju nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Bonucci za izjednačenje 1:1.

Pošto ni u produžecima nije bilo golova pristupilo se lutriji jedanaesteraca. Prvi je promašio Zaza za Italiju, potom Nijemci Müller i Özil, pa Pele. Uoči posljednje serije bilo je 2:2.

Onda je Neuer odbranio udarac Bonuccija, a Schweinsteiger imao meč-loptu i šutirao preko gola. Odluka je pala tek u devetoj seriji: Neuer je odbranio udarac Darmiana, a Jonas Hector pogodio za pobjedu 6:5 i veliko slavlje Nijemaca.

Tako je Njemačka prvi put u historiji eliminirala Italiju u nokaut-fazi velikog takmičenja.

Posted by on 2016-07-03. Filed under EURO, Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.