Njemačka pregazila Portugal 4:0, hat-trick Mullera!

Njemačka, Portugal Fudbalska reprezentacija Njemačke pokazala je da sPada u krug favorita za visok plasman na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Elf je u stotom meču na završnicama Mundijala u prvom kolu grupe G u Salvadoru sa 4:0 porazio Portugal, uz tri pogotka Thomasa Mullera.

Napadač Bayerna otvorio je seriju golova već u 12. minutu sa penala, Mats Hummels je povećao prednost u 32. minuti, da bi Muller svojim drugim golom postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Sjajnu partiju Muller je  zaokružio  pogotkom u 78. minutu.

Portugal je utakmicu završio sa deset igrača jer je direktan crveni karton u 37. minuti zaradio Pepe.

U drugoj utakmici u grup G od ponoći igraju Gana i SAD.

Posted by on 2014-06-16. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.