Peralta donio pobjedu Meksiku protiv Kameruna

Meksiko, KamerunU drugoj utakmici prvog kola grupe A Svjetskog fudbalskog prvenstva u Brazilu, Meksiko je danas na stadionu Arena das Dunas u Natalu, pred 39.000 gledalaca, pogotkom Oribea Peralte iz 61. minuti savladao Kamerun.

Sa ova tri boda Sombrerosi su se izjednačili sa Brazilom koji je sinoć bio bolji od Hrvatske rezultatom 3:1.

Kamerun je u 91. minuti imao odlučnu priliku da izbjegne poraz, no golman Meksika je spektakularnom paradom odbranio udarac glavom Benjamina Moudandjoa.

Opet su u centru pažnje bile sudije, kada su u prvih 30 minuta utakmice poništena čak tri pogotka.

Dok je gol Kameruncima opravdano poništen, dva koja je na drugoj strani postigao Dos Santos, čini se, bila su čista.

23. juna (22.00) Hrvatska – Meksiko

Posted by on 2014-06-13. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.