Perišić Hrvatskoj donio pobjedu protiv Španije

Hrvatska, Španija

Hrvatska – Španija, Euro 2016

Nogometaši Hrvatske pobijedili su selekciju Španije u posljednjem kolu D-grupe Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Hrvatska je u Bordeauxu slavila sa 2:1 i aktuelnom prvaku Evrope nanijela prvi poraz na evropskim prvenstvima nakon 12 godina. Junak u pobjedi Hrvatske bio je Ivan Perišić koji je postigao pobjedonosni pogodak te asistirao kod prvog gola.

Hrvati su ovom pobjedom osigurali prvo mjesto u grupi, ispred Španije, koja kao drugoplasirana također nastavlja takmičenje u osmini finala.

Aktuelni evropski prvaci bili su apsoultni favoriti, ali su hrvatski reprezentativci, iako bez nekoliko ključnih igrača poput Modrića i Mandžukića, hrabrom igrom uspjeli da nadigraju Špance i upišu veliku pobjedu.

Španci su poveli već u sedmoj minuti golom Alvara Morate, a izjednačujući pogodak postigao je Nikola Kalinić u 45. minuti. Pobjedu Hrvatskoj donio je Perišić golom u 87. minuti.

Najbolju šansu Španci su imali u 72. minuti kada je sudija Kuipers dosudio najstrožiju kaznu. No, udarac Sergija Ramosa sa bijele tačke odbranio je Danijel Subašić.

U drugom susretu u grupi D Turska je pobijedila Češku sa 2:0 i na taj način takmičenje po grupama završila na trećem mjestu. Turci će morati da sačekaju rasplet u svim grupama, s obzirom na to da četiri od šest trećeplasiranih ekipa idu u osminu finala.

Golove za Tursku postigli su Burak Yilmaz u 10. i Ozan Tufan u 65. minuti.

Posted by on 2016-06-22. Filed under EURO, Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.