Urugvaj izbacio Italiju i izborio osminu finala

Urugvaj,  ItalijaOdigrani su posljednji mečevi grupe D na SP-u u Brazilu, a u centru pažnje bio je veliki derbi između Italije i Urugvaja, gdje su na kraju slavili Urugvajci rezultatom 1:0, i tako izborili osminu finala. Susret između Kostarike i Engleske, bio je više revijalnog karaktera, jer je Kostarika već ranije obezbijedila prolaz u osminu finala, a završen je najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Utakmica između Urugvaja i Italije, u kojoj je ulog bio osmina finala, igrana je u Natalu, a prvo poluvrijeme odigrano je bez puno prilika i rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu rasplamsala se igra prvo je Bonucci u 50. minuti srušio Cavanija u šesnaestercu ali sudija nije pokazao na bijelu tačku. U 58. minuti Rodrigez je promašio zicer, da bi u 59. minuti Italijani ostali sa igračem manje. Naime, Claudio Marchisio je dobio crveni karton nakon nesmotrenog prekršaja.

U 65. minuti Suarez je propustio odličnu priliku. Najbolji igrač Urugvaja je sa 7, 8 metara pucao, ali Buffon brani.

Osam minuta prije kraja utakmice Diego Godin je skočio najviše na centaršut iz kornera i lijepo zabio glavom u donji desni ugao pored nemoćnog golmana, te je sa tim pogotkom Italijane poslao kući, a ekipu Urugvaja odveo u osminu finala SP-a u Brazilu.

Treba spomenuti i incident koji se desiuo u drugom poluvremenu. U jednom duelu sa Chiellinijem, Suarez je, čini se, za rame ugrizao stopera Italije, no sudija ništa nije svirao. Ovo je već treći put da Urugvajac ima ovu vrstu ispada – dešavalo mu se to još iz vremena dok je igrao u Ajaxu, a najpoznatije je ujedanje Branislava Ivanovića, u na utakmici između Loverpoola i Chelseaja. Ostaje da se vidi hoće li naknadno biti kažnjen.

U posljednjem kolu grupe H meč nez ikakvog rezultatskog značaja odigrala su reprezentacije Engleske i Kostarike, jednog od najvećih iznenanđenja ovogodišnjeg Mundijala, a meč je zvaršen najneatraktivnijim rezultatom – 0:0.

Tabela:

1. Kostarika    3    2    1    0    4:1    7
2. Urugvaj    3    2    0    1    4:4    6
3. Italija    3    1    0    2    2:3    3
4. Engleska    3    0    1    2    2:4    1

Posted by on 2014-06-24. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.