Utakmica Sarajevo – Lecha odigrana bez nereda, gosti pobijedili 2:0

Gosti su u 40. minuti došli u vodstva od 1:0 golom Kaspera Haemaelaeinena, a na 2:0, što je bio konačan rezultat utakmice, povisio je Denis Thomalla u 62. minuti.

Sarajevo, LechNogometaši Sarajeva poraženi su od poljskog Lecha sa  2:0 (1:0) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, pred 18.000 gledalaca, golove su postigli Kasper Himalainen u 40. i Denis Thomalla u 62. miniti.

Poljski prvak opravdao je ulogu favorita ostvariši veliku prednost pred revanš, koji će se igrati 22. jula u Poznanu.

Gosti su bolje otvorili susret, a u većem dijelu prvog poluvremena su kontrolisali  igru na sredini terena, držeći igrače Sarajeva daleko od svog gola.

U prvom dijelu bh. prvak samo je u dva navrata uspio da preko Leona Benke u 8. i Krste Vekolskog u 32. minuti  ozbiljnije ugrozi protivnički gol.

Nakon što su u 30. minuti pogodili prečku, gosti su poveli u finišu  prvog dijela. Nabačenu loptu pred pred golom Sarajeva usamljeni Finac Himalainen glavom sproveo  mrežu nakon slabe reakcije golmana Oštrakovića, u trenutku kada je  povrijeđeni Stepanov čekao dozvolu sudije da uđe u igru.

U drugom dijelu Poljaci su inicijativu prepustili našem  prvaku, čekajući priliku da iz kontranapada povećaju prednost. Nakon dva pokušaja Sarajeva da preko Duljevića i i Benke poravnaju  rezultat, Lech je u  62. minuti poveo sa 2:0. Barry Douglas je dugom loptom pronašao Denisa Thomallu u šesnatesercu Sarajeva, a njemački napadač je šutem  glavom savladavo nemoćnog  Oštrakovića.

U posljednjih 30 minuta nogometaši Sarajeva su sa dvije ozbiljenije prilike pokušali da smanje prednost, ali su šutevi  Puzigaće iz slobodnog udarca i Velkoskog otišli pored gola.

Utakmici su prethodili veliki neredi i sukobi pristalica oba kluba u kojim je dan ranije povrijeđeno 18 navijača.

Posted by on 2015-07-15. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.