WTA Cincinnati: Šarapova i Janković u finalu

Maria Sharapova i Jelena Janković

U finalu jakog WTA turnira u Cincinnatiju igrat će dvije bivše najbolje teniserke svijeta, Marija Šarapova i Jelena Janković.

Šarapova, koja je na svjetskom broju 1 provela ukupno 17 sedmica i koja je trenutno peta na WTA listi, prva je izborila finale pobjedom nad sunarodnjakinjom Vjerom Zvonarjevom 2-6, 6-3, 6-3. Nakon lako izgubljenog prvog seta Šarapova je podigla nivo igre u nastavku, a u drugom setu je kod rezultata 3-3 nanizala tri gema. Odlučujući set bolje je otvorila Zvonarjeva, breakom na startu, ali je Šarapova potom osvojila četiri gema u nizu. Uspjela je Zvonarjeva smanjiti do 4-3, ali Šarapova je potom osvojila dva sljedeća gema i došla do pobjede.

Janković, koja je na svjetskom broju 1 provela 18 sedmica, a trenutno zauzima 14. mjesto WTA liste, u polufinalu je savladala Njemicu Andreu Petković 7-6(4), 6-1. U prvom setu Janković je zaostajala 2-4, uglavnom zbog velikog broja neforsiranih grešaka, ali se na kraju uspjela vratiti, dobiti set u tie-breaku i potom u drugom projuriti do pobjede.

Šarapova će u finalu loviti svoj drugi ovosezonski naslov nakon Rima, a u finalu Cincinnatija igrala je i prošle godine kada je izgubila od Belgijke Kim Clijsters. S druge strane, Janković je u potrazi za prvim naslovom nakon Indian Wellsa prošle godine. Ovo joj je drugi ovosezonski finale nakon Monterreyja.

U međusobnim ogledima Šarapova protiv Janković vodi s 5-1.