Atletico prvak Španije nakon 18 godina!

Atletico, MadridAtletico iz Madrida je novi prvak Španije! Jorgandžije su u posljednjem kolu Primere odigrali 1:1 na gostovanju protiv Barcelone te na taj način osvojili trofej nakon 18 godina.

U šokantnoj završnici prvenstva Barceloni je za titulu bila potrebna pobjeda. I bili su na dobrom putu da do nje dođu, kada je Alexis Sanchez u 33. minuti pogodio za 1:0.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a onda je na samom otvaranju drugog dijela, u 49. minuti, na Pinta savladao Diego Godin.

Na semaforu je pisalo 1:1, a kako se do kraja utakmice mreže više nisu tresle, titula ostaje u Madridu, ali u vitrinama Atletica.

Za Atletico je ovo 10. titula u historiji i prva nakon 1996. godine, a već u subotu će igrati finale Lige prvaka u Lisabonu protiv Real Madrida.

Posted by on 2014-05-18. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.