Francuska u četvrtfinalu SP-a!

Francuska, NigerijaFrancuska je zasluženo prošla u četvrtfinale Svjetskog prvenstva savladavši Nigeriju sa 2:0, čime je opravdala ulogu favorita.

Poništeni gol

Na prvo veće uzbuđenje čekalo se do 19. minute kada je Emmanuel Emenike pogodio mrežu tricolora, ali je njegov gol opravdano poništen jer se nalazio u ofsajdu. Tri minute kasnije nakon ubačaja Mathieua Valbuene, Paul Pogba šutirao je iz prve sa desetak metara, no golman afričkog šampiona Vincent Enyeama zaustavio je udarac. Potom su se napadi smjenjivali na obje strane i prvih pola sata igralo se u jakom tempu. Francuzi su propustili šansu u 40. minuti kada je Mathieu Debuchy bio neprecizan. Na drugoj strani, snažan šut Emenikea sa vrha šesnaesterca odbranio je golman francuske selekcije Hugo Lloris.

Šanse tricolora

U 65. minuti Peter Odemwingie je pucao sa 20 metara, no Lloris se nije dao iznenaditi. Francuska nije realizovala zicer u 70. minuti. Poslije duplog pasa sa rezervistom Antoineom Griezmannom, udarac Karima Benzeme sa šest metara odbranio je Enyeama, a odbijenu loptu Victor Moses izbacio je sa gol-linije u polje. Deschampsovi izabranici nisu imali sreće u 77. minuti pošto je šut Yohana Cabayea sa ivice kaznenog prostora uzdrmao prečku. Dvije minute kasnije Enyeama se istakao, ukrotivši pokušaj Benzeme glavom. Uslijedio je korner nakon kojeg su tricolori dali gol. Valbuena je centrirao, istrčali Enyeama skrenuo loptu rukom do Pogbe, koji je glavom pogodio mrežu sa sedam metara.

Projektil Griezmanna u 84. minuti sa osam metara iskosa sa lijeve strane Enyeama je izbacio u korner. Konačan rezultat postavljen je u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Joseph Yobo skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja Valbuene.

Posted by on 2014-06-30. Filed under Sport, Svjetsko fudbalsko prvenstvo. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.